BETONKOR Farba styrenowo-akrylowa do betonu

BETONKOR Farba styrenowo-akrylowa do betonu

Zastosowanie

Farba przeznaczona jest do ochrony betonu i innych elementów cementowo-betonowych w tym również betonu zbrojonego, któremu zapewnia dodatkową ochronę przed dostępem korozji. Doskonale nadaje się do malowania ogrodzeń betonowych i posadzek ( w miejscach mało użytkowanych)

Charakterystyka

BETONKOR jest farbą styrenowo-akrylową, tworzącą powłoki półprzepuszczalne tzn. nieprzepuszczające wody, dwutlenku węgla i tlenu w głąb betonu, pozwalając jednocześnie mu „oddychać”. Może być stosowany w temperaturach ujemnych na suchych powierzchniach.

Kolory

biały

kremowy

piaskowy

beżowy

popielaty

czerwony

zielony

brązowy

Prezentowany kolor należy traktować poglądowo i nie może on stanowić podstawy do reklamacji.

Sposób użycia

Na oczyszczone i odpylone powierzchnie nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Celem uzyskania pełnych walorów eksploatacyjnych i dekoracyjnych zaleca się dwukrotne malowanie. Do zagruntowania powierzchni w pierwszym malowaniu stosować BETONKOR- Grunt. Drugą warstwę należy malować farbą w lepkości handlowej lub przy niewielkim rozcieńczeniu. Grubość powłoki po wyschnięciu powinna wynosić minimum 140 µ. Wysoka tiksotropia wyrobu umożliwia grubowarstwowe nakładanie farby na powierzchnie o dużym kącie nachylenia do poziomu, a tym samym możliwość osiągnięcia wymaganej grubości powłoki przy mniejszej liczbie nakładanych warstw. BETONKORU nie należy rozcieńczać. W razie wyraźnej potrzeby (np. malowania natryskiem), można do niego dodać rozcieńczalnika styrenowo-akrylowego, dodając go jednak nie więcej jak 10%.

Dane techniczne

1. Czas schnięcia powłoki w temp. 20 ºC i wilgot. wzgl. pow. 65 %. – 4 st. – 1,5 h

– 6 st.. -10 h

2.Wygląd powłoki – równa, gładka

3. Gęstość (g/cm³) , najwyżej -1,25