CYNKOR 1 Farba styrenowo-akrylowa podkładowa

CYNKOR 1 Farba styrenowo-akrylowa podkładowa

Zastosowanie

Styrenowo-akrylowa farba CYNKOR 1 przeznaczony jest do ochronnego gruntowania powierzchni ocynkowanych, aluminiowych, żelaznych i żeliwnych. Nadaje się do malowania powierzchni miejscowo skorodowanych. Zalecana jest do malowania dachów, okapów, rynien, konstrukcji ogrodzeń metalowych. Nie zaleca się do malowania powierzchni narażonych na dłuższe działanie temperatury powyżej 70°C.

Charakterystyka

Zawiera aktywne środki antykorozyjne oraz doskonałą przyczepność do powierzchni ocynkowanych i aluminiowych. Wysoka tiksotropia umożliwia grubowarstwowe nakładanie farby na powierzchnie nachylone i pionowe.

Kolory

biały

popielaty

czerwony

czarny

Prezentowany kolor należy traktować poglądowo i nie może on stanowić podstawy do reklamacji.

Sposób użycia

Powierzchnie przeznaczone do zabezpieczenia CYNKOR-em 1 muszą być suche, czyste i odtłuszczone. Miejsca częściowo skorodowane powinny być oczyszczone z luźno przylegających warstw rdzy. Przed malowaniem farbę należy dokładnie wymieszać. Farbę nakłada się dwukrotnie w odstępach czasu 1,5 godz. Grubość jednej warstwy powinna wynosić minimum 40µm a łączna grubość powłoki malarskiej mierzona na sucho 80-100µm. Farbę można nanosić pędzlem w lepkości handlowej wyrobu, natomiast przy natrysku pneumatycznym stosować do 10% rozpuszczalnika styrenowo-akrylowego.

Dane techniczne

WYDAJNOŚĆ: do 9 m²/l

OKRES GWARANCJI: 24 miesiące

OPAKOWANIA: 1L, 5L, 10L, 20L

WSKAZÓWKI: Chronić przed dziećmi.

Wyrób do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń z wentylacją mechaniczną.

Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach z dala od ognia i źródeł ciepła.

1. Czas schnięcia (pyłosuchość) 30min

2. Gęstość w g/cm³ 1,10-1,2

3. Krycie I stop.

4. Lepkość umowna mierzona kubkiem Forda o średnicy 4mm w temp. 20ºC 120-125s