CYNKOR 2 Emalia styrenowo-akrylowa

CYNKOR 2 Emalia styrenowo-akrylowa

Zastosowanie

CYNKOR 2 przeznaczony jest do dekoracyjno malowania powierzchni ocynkowanych, aluminiowych, stalowych i żeliwnych. Szczególnie polecany jest do konstrukcji metalowych, dachów, rynien i okapów.

Charakterystyka

CYNKOR 2 dzięki wysokiej tiksotropii umożliwia grubowarstwowe nakładanie farby na powierzchnie o różnym kącie nachylenia do poziomu, a tym samym możliwość osiągnięcia wymaganej grubości powłoki przy mniejszej liczbie nakładanych warstw. Daje powłoki z połyskiem, bardzo dobrze przyczepne do podłoża, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i długoletnią odpornością na działanie czynników atmosferycznych.

Kolory

biały

popielaty

antracyt RAL7016

czerwony tlenkowy

brązowy RAL 8016

brąz czekoladowy RAL 8017

czarny

czarny mat.

Prezentowany kolor należy traktować poglądowo i nie może on stanowić podstawy do reklamacji.

Sposób użycia

Podłoże przed malowaniem powinno być zabezpieczone podkładem CYNKOR 1. Przed naniesieniem, emalię należy dokładnie wymieszać i w razie potrzeby /np. przy malowaniu natryskiem /rozcieńczyć do lepkości roboczej. Nakładać można pędzlem, natryskiem. Przy systemie kompleksowej i wieloletniej ochronie dachów i konstrukcji metalowych zaleca się stosowanie warstwy podkładu CYNKOR 1 w granicach 80-110 μ oraz nawierzchniową warstwę CYNKOR-u 2 minimum 40-50 μ, tak aby łączna ostateczna grubość powłoki malarskiej mierzona na sucho wynosiła ok. 200 μ. Warstwę nawierzchniową CYNKOR 2 nanosi się po 24 godz. W przypadku malowania bez stosowania warstwy podkładu CYNKOR 1 należy nałożyć 1-2 warstwy emalii CYNKOR 2 o łącznej grubości mierzonej na sucho minimum 80 μ. W ten sposób można zabezpieczać: czyste metaliczne powierzchnie bez śladów korozji, powierzchnie metalowe wcześniej zabezpieczone antykorozyjnie w innych technikach, renowacyjne malowanie starych powłok malarskich poliwinylowych, chlorokauczukowych, akrylowych, ftalowych, ftalowo-karbamidowych pod warunkiem, że są dobrze związane z podłożem, przeszlifowane drobnoziarnistym papierem i odtłuszczone a ewentualnie występujące uszkodzenia lub wady powłoki oraz ślady korozji zostaną usunięte i zabezpieczone antykorozyjnie warstwą podkładu. Malowanie pędzlem należy wykonywać w lepkości handlowej wyrobu lub przy niewielkim rozcieńczeniu. Natomiast do natrysku stosować do 10% rozcieńczalnika styrenowo akrylowego produkcji “CHEMSTAL” Sp. z o.o. w Dębicy.

Przy zastosowaniu przemysłowym należy kontaktować się z producentem w celu dostosowania parametrów wyrobu do stosowanej technologii.

Dane techniczne

1. Lepkość umowna mierzona kubkiem Forda o średnicy 4 mm w temp. 20ºC 120-125s

2. Czas schnięcia (pyłosuchość) – 0,5 h

3. Gęstość w g/cm³ – 1.0-1,2

4. Krycie I stop.

OKRES GWARANCJI 24 miesiące

OPAKOWANIA 1l, 5l, 10l,20l.

WYDAJNOŚĆ: do 10 m²/l

WSKAZÓWKI: Wyrób zawiera szkodliwe dla zdrowia substancje lotne- zapoznaj się z kartą charakterystyki. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu. W pomieszczeniach zamkniętych stosować tylko przy sprawnej wentylacji. Chronić przed dziećmi.