CYNKOR 2w1 Grunto-emalia styrenowo-akrylowa

CYNKOR 2w1 Grunto-emalia styrenowo-akrylowa

Zastosowanie

CYNKOR 2w1 przeznaczony jest do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni ocynkowanych, aluminiowych, stalowych i żeliwnych. Szczególnie polecany jest do konstrukcji metalowych, rynien i okapów.

Charakterystyka

CYNKOR 2w1 daje powłoki z satynowym połyskiem, bardzo dobrze przyczepne do podłoża. Dzięki zawartym w niej składnikom tworzy powłoki antykorozyjne, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i długoletnią odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Grunto-emalia produkowana jest także w wersji strukturalnej.

Kolory

biały

popielaty

zielony

zielony ciemny RAL6005

czerwony tlenkowy

brązowy RAL8016

brąz czekoladowy RAL8017

antracyt RAL7016

czarny

Prezentowany kolor należy traktować poglądowo i nie może on stanowić podstawy do reklamacji.

Sposób użycia

Grunto-emalia ze względu na zawartość składników poprawiających przyczepność do różnego rodzaju podłoży oraz o własnościach antykorozyjnych umożliwia malowanie bez podkładu czystych, suchych i odtłuszczonych wcześniej powierzchni nie noszących śladów korozji. Przed naniesieniem, emalię należy dokładnie wymieszać i w razie potrzeby /np. przy malowaniu natryskiem /rozcieńczyć do lepkości roboczej. Nakładać można pędzlem, natryskiem. Zaleca się stosowanie 2 warstw o łącznej grubości 120-180 μ. W ten sposób można zabezpieczać: czyste metaliczne powierzchnie bez śladów korozji, powierzchnie metalowe wcześniej zabezpieczone antykorozyjnie w innych technikach, renowacyjne malowanie starych powłok malarskich poliwinylowych, chlorokauczukowych, akrylowych, ftalowych, ftalowo-karbamidowych pod warunkiem, że są dobrze związane z podłożem, przeszlifowane drobnoziarnistym papierem i odtłuszczone a ewentualnie występujące uszkodzenia lub wady powłoki oraz ślady korozji zostaną usunięte. W przypadku stosowania Cynkoru 2w1 w wersji strukturalnej należy dodatkowo zabezpieczyć podłoże 1 warstwą Cynkoru 1. Malowanie pędzlem należy wykonywać w lepkości handlowej wyrobu lub przy niewielkim rozcieńczeniu. Natomiast do natrysku stosować do 10% rozcieńczalnika styrenowo -akrylowego produkcji “CHEMSTAL” Sp. z o.o. w Dębicy.

Przy zastosowaniu przemysłowym należy kontaktować się z producentem w celu dostosowania parametrów wyrobu do stosowanej technologii.

Dane techniczne

1. Lepkość umowna mierzona kubkiem Forda o średnicy 4 mm w temp. 20ºC – 120-130s

2. Czas schnięcia (pyłosuchość) – 0,5 h

3. Gęstość w g/cm³ – 1.1 – 1.2

4. Krycie I stop.

OKRES GWARANCJI 24 miesiące

OPAKOWANIA 1l, 5l, 10l,20l.

WYDAJNOŚĆ: do 14 m²/l

WSKAZÓWKI: Wyrób zawiera szkodliwe dla zdrowia substancje lotne- zapoznaj się z kartą charakterystyki. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu. W pomieszczeniach zamkniętych stosować tylko przy sprawnej wentylacji. Chronić przed dziećmi.