DP-U Lakier akrylowy koloryzujący

DP-U Lakier akrylowy koloryzujący

Zastosowanie

Lakier DP-U jest przeznaczony do ochronno-dekoracyjnego malowania mebli ogrodowych, altan i innych konstrukcji drewnianych stolarki otworowej /okna, drzwi/ oraz powierzchni wykonanych z drewna lub materiałów drewnopochodnych użytkowanych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Charakterystyka

Lakier DP-U produkowany na bazie wodnej dyspersji akrylowej. Tworzy gładką powłokę odporną na warunki zewnętrzne. Jest nieszkodliwy dla zdrowia i środowiska. Transparentne powłoki o bardzo dobrej przyczepności, wytrzymałe na uderzenia mechaniczne, eksponują naturalną strukturę drewna.

Kolory

Prezentowany kolor należy traktować poglądowo i nie może on stanowić podstawy do reklamacji.

Sposób użycia

Lakier DP-U jest lakierem wodorozcieńczalnym. Lakierowana powierzchnia powinna być przeszlifowana, odtłuszczona, wolna od pyłu. Przed użyciem lakier należy dokładnie wymieszać. Na surowe drewno nakładać dwie warstwy lakieru pędzlem ( w lepkości roboczej) lub natryskiem ( do ewentualnego rozcieńczenia stosować wodę pitną). Temperatura malowanej powierzchni, lakieru i otoczenia podczas nanoszenia i schnięcia powinna być wyższa niż 100C, wilgotność powietrza poniżej 80% a wilgotność względna materiału malowanego nie może przekraczać 20%. Optymalną temperaturę wymalowań jest przedział temperaturowy od 150C do 300C. Celem uzyskania pełnych walorów wytrzymałościowych i dekoracyjnych elementów użytkowanych na zewnątrz zaleca się stosowanie systemu DP tj. 1 warstwę impregnatu DP podnoszącego odporność drewna na ujemny wpływ czynników atmosferycznych ( zaleca się szlifowanie korekcyjne po impregnacji) a następnie 2 warstwy Lakieru DP-U lub dla stolarki otworowej 1 warstwa lakieru DP-U i warstwa lakieru nawierzchniowego DP (zaleca się nakładanie drugiej warstwy bezpośrednio po wyschnięciu pierwszej) W przypadku wymalowań renowacyjnych stare powłoki wodorozcieńczalne przeszlifować, natomiast powłoki lakierów rozpuszczalnikowych usunąć w całości i postępować jak w przypadku wymalowań surowego drewna.

Dane techniczne

PARAMETR

WYNIK

GĘSTOŚĆ, g/cm³

1,02-1,05

LEPKOŚĆ, kubek Forda 4, s

40-80*

CZAS SCHNIĘCIA, h

Pyłosuchość –0,5

I stop. – 2

III stop. –3

WYGLĄD POWŁOKI, BARWA

Gładka, bezbarwny lub zgodny ze wzorcem kolorów

POŁYSK pod kątem 60°, max

70

ZAWARTOŚĆ części stałych, max %

37

*możliwość dostosowania parametrów do potrzeb klienta

 

WYDAJNOŚĆ do 12 m²/1 litr.

OKRES GWARANCJI : 24 miesiące

OPAKOWANIA : Pojemniki plastikowe –0,8l, 3l, 5l, 10l

WSKAZÓWKI : Chronić przed zamarzaniem, chronić przed dziećmi. Przechowywać w temp. +5 do +30ºC w szczelnie zamkniętym pojemniku