KAPON PODKŁAD NITROCELULOZOWY

KAPON PODKŁAD NITROCELULOZOWY

Zastosowanie

Lakier stosuje się do gruntowania oczyszczonych powierzchni przedmiotów wykonanych z drewna i materiałów drewnopochodnych, eksploatowanych wewnątrz pomieszczeń. Kapon stosuje się jako podkład chroniący drewno przed ciemnieniem, pozwalający zachować jego naturalny kolor, stosowany pod lakiery nitro i poliuretanowe.

Charakterystyka

Jest to roztwór nitrocelulozy w rozcieńczalnikach organicznych z dodatkiem żywicy i plastyfikatorów. Charakteryzuje się krótkim czasem wysychania i dobrą rozlewnością.

Kolory

Prezentowany kolor należy traktować poglądowo i nie może on stanowić podstawy do reklamacji.

Sposób użycia

Lakier po dokładnym wymieszaniu i doprowadzeniu do lepkości roboczej nanosi się przez polewanie, natryskiem lub za pomocą pędzla. Do rozcieńczania KAPONU polecamy użyć rozpuszczalnika nitro produkcji FFLiK CHEMSTAL lub innego o odpowiedniej jakości. Powłokę lakierniczą suszy się w temp. otoczenia /około 200C/ lub w linii lakierniczej w tunelu o temp.do 700C.

Dane techniczne

1. Lepkość umowna mierzona kubkiem Forda o średnicy 4 mm – 70-100 s

2. Gęstość – 0,8-0,9 g/cm3

3. Czas schnięcia powłoki w temp.200C stopień 1 – 20 min.

stopień 7 – 3h

4. Twardość powłoki co najmniej – 0,3

OKRES GWARANCJI 24 miesiące

OPAKOWANIA 1l, 5l, 10l, 20l.

WSKAZÓWKI: Wyrób zawiera szkodliwe dla zdrowia substancje lotne-zapoznaj się z kartą charakterystyki. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu. W pomieszczeniach zamkniętych stosować tylko przy sprawnej wentylacji. Chronić przed dziećmi.