LAKIER NITRO TM DO SZLIFOWANIA

LAKIER NITRO TM DO SZLIFOWANIA

Zastosowanie

Lakier NITRO TM do szlifowania stosuje się do przemysłowego malowania powierzchni przedmiotów wykonanych z drewna i materiałów drewnopochodnych, eksploatowanych wewnątrz pomieszczeń. Stosuje się jako łatwo szlifowalny podkład pod lakiery nitro, poliuretanowe.

Charakterystyka

Lakier NITRO TM do szlifowania jest roztworem nitrocelulozy w rozcieńczalnikach organicznych z dodatkiem żywicy i środków pomocniczych. Charakteryzuje się krótkim czasem wysychania, dobrą rozlewnością oraz powłokami bardzo łatwo poddającymi się szlifowaniu w sposób nie powodujący zapychania papieru ściernego.

Kolory

Prezentowany kolor należy traktować poglądowo i nie może on stanowić podstawy do reklamacji.

Sposób użycia

Lakier dokładnie wymieszać. Nanosić natryskiem, pędzlem lub przez polewanie. Powierzchnia elementów drewnianych powinna być dobrze wyszlifowana, wolna od pyłu. Do uzyskania odpowiedniej lepkości dla danego sposobu nakładania rozcieńczać rozpuszczalnikiem nitro  produkcji FFLiK CHEMSTAL. Lakier nakładać w temperaturze od 15-30ºC i wilgotności powietrza poniżej 70%. Powłokę lakierniczą suszy się w temp. otoczenia /około 20°C/ lub w linii lakierniczej w tunelu o temp. do 70 °C.

Dane techniczne

PARAMETR

WYNIK BADAŃ

Lepkość umowna mierzona kubkiem Forda o średnicy 4 mm

70-80 s

Gęstość najwyżej

1,0g/cm³

Czas schnięcia powłoki w temp.20 °C

pyłosuchość

suchość dotykowa

15min

30min

Twardość powłoki wg Persoza co najmniej

0,3

Zawartość substancji lotnych, % najwyżej

75

 

OKRES GWARANCJI 24 miesiące

WYDAJNOŚĆ: do 10m²/l

OPAKOWANIA 1l, 5l, 10l, 20l, 200L

UWAGA : Wyrób zawiera szkodliwe dla zdrowia substancje lotne, zapoznaj się z kartą charakterystyki. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu. W pomieszczeniach zamkniętych stosować tylko przy sprawnej wentylacji. Chronić przed dziećmi.