LAKIER POLIURETANOWY DWUSKŁADNIKOWY

LAKIER POLIURETANOWY DWUSKŁADNIKOWY

Zastosowanie

PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO PRAC MALARSKICH ZAPOZNAJ SIĘ Z INFORMACJAMI DOTYCZĄCYMI WYMAGANYCH SZKOLEŃ W ZAKRESIE KORZYSTANIA Z PRODUKTÓW ZAWIERAJĄCYCH DIIZOCYJANIANY. PATRZ PLIKI DO POBRANIA

LAKIER POLIURETANOWY stosowany jest do lakierowania parkietów, mozaik, mebli, boazerii, sprzętu sportowego z rozmaitych gatunków drewna oraz materiałów drewnopochodnych eksploatowanych wewnątrz pomieszczeń.

Charakterystyka

LAKIER POLIURETANOWY jest dwuskładnikowym wyrobem lakierniczym utwardzanym chemicznie przez dodanie utwardzacza Uzyskane powłoki posiadają dużą gładkość i twardość. Są odporne na działanie wody i środków stosowanych w gospodarstwie domowym. Lakier występuje w wersji w połysku, półmacie i macie.

Kolory

Prezentowany kolor należy traktować poglądowo i nie może on stanowić podstawy do reklamacji.

Sposób użycia

Lakier nakłada się na powierzchnie odżywiczone, bez plam klejowych, przeszlifowane. Stare parkiety należy wycyklinować, odpylić i ewentualnie odtłuścić. Można go nakładać bezpośrednio na drewno, jednak zalecamy stosowanie podkładu z jednej warstwy lakieru nitrocelulozowego typu KAPON chroniącego drewno przed ciemnieniem, którą po 8 godzinach należy przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym i odpylić. Na pół godziny przed lakierowaniem obydwa składniki należy wymieszać w proporcjach: 0,2 l utwardzacza na 0,8 l lakieru. Do jednorazowego użycia należy przygotować taką ilość lakieru, która będzie zużyta w ciągu 3 godzinach, gdyż po tym czasie własności lakieru pogarszają się rozpoczynając postępujący i nieodwracalny proces żelowania i utwardzania lakieru. Lakier posiada konsystencję umożliwiającą bezpośrednie nakładanie pędzlem. W razie zgęstnienia, lakier należy rozrzedzić rozcieńczalnikiem do wyrobów poliuretanowych. Zaleca się nakładać 2-3 warstwy w odstępie 16-24 godzin. W celu podwyższenia gładkości powierzchni oraz zapewnienia prawidłowej przyczepności kolejnych warstw należy stosować korekcyjne szlifowanie międzywarstwowe drobnoziarnistym papierem ściernym. Lakier wysycha po 8 godzinach, pełną twardość eksploatacyjną uzyskuje po około 7 dniach.

Dane techniczne

lakier bez utwardzacza

1. Lepkość umowna mierzona kubkiem Forda o średnicy 4 mm – — 15-40sek.

2. Gęstość najwyżej – 0,96 g/cm3

3. Czas schnięcia powłoki w temp.200C stopień 1 – 75 min.

stopień 7 – 7 dni

4 Twardość powłoki wg Kóninga co najmniej – 0,5

WYDAJNOŚĆ: do12 m²/l

OPAKOWANIA; 0,8+0,2L, 4+1L, 8+2L, 20+5L

OKRES GWARANCJI 24 miesiące

WSKAZÓWKI: Wyrób zawiera łatwopalne i szkodliwe dla zdrowia składniki. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu. W pomieszczeniach zamkniętych stosować tylko przy sprawnej wentylacji. Chronić przed dziećmi.