POL-LAK SPEZIAL 1K LAKIER POLIURETANOWY JEDNOSKŁADNIKOWY

POL-LAK SPEZIAL 1K LAKIER POLIURETANOWY JEDNOSKŁADNIKOWY

Zastosowanie

PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO PRAC MALARSKICH ZAPOZNAJ SIĘ Z INFORMACJAMI DOTYCZĄCYMI WYMAGANYCH SZKOLEŃ W ZAKRESIE KORZYSTANIA Z PRODUKTÓW ZAWIERAJĄCYCH DIIZOCYJANIANY. PATRZ PLIKI DO POBRANIA

POL-LAK SPEZIAL 1K  jest lakierem poliuretanowym przeznaczonym do malowania podłóg, parkietów, boazerii oraz innych elementów drewnianych i drewno-pochodnych wewnątrz pomieszczeń.

Charakterystyka

POL-LAK SPEZIAL 1K jest lakierem poliuretanowym, jednoskładnikowym utwardzanym wilgocią z powietrza. Charakteryzuje się wysoką twardością, odpornością na ścieranie i zarysowanie. Jest odporny na wodę i środki chemii gospodarczej.

Kolory

Prezentowany kolor należy traktować poglądowo i nie może on stanowić podstawy do reklamacji.

Sposób użycia

Powierzchnie drewniane przeznaczone do malowania powinny być czyste, suche bez pozostałości wosków i środków nabłyszczających, tłustych plam, żywicy. W przypadku starych powłok, należy je usunąć a powierzchnię odpylić.

Aby zapobiec ciemnieniu drewna zaleca się stosowanie jako podkład lakieru nitrocelulozowego KAPON firmy CHEMSTAL ( po ok 1h można nakładać lakier nawierzchniowy)

Przed lakierowaniem produkt dobrze wymieszać. Nie rozcieńczać ( produkt w wersji handlowej gotowy do użycia). W przypadku zgęstnienia produktu- rozcieńczać ROZPUSZCZALNIKIEM POLIURETANOWYM max do 2% obj.

Produkt nakładać wałkiem lakierniczym (nylonowym), pędzlem lub za pomocą natrysku. Nie nakładać lakieru grubymi warstwami, aby umożliwić prawidłowe usieciowienie lakieru.

Czas nakładania kolejnej warstwy po ok 3-8h. Zaleca się międzywarstwowe szlifowanie (papier ścierny 150-200 dla wersji w połysku, papier grubości 100-150 w wersji mat). W przypadku wymalowań po 24 h szlifowanie międzywarstwowe jest konieczne.

Dokładnie odpylić powłokę.

Zalecana ilość warstw: 2 -(boazerie, elementy drewniane), 3- podłogi

Przed nałożeniem ostatecznej warstwy pomieszczenie dokładnie wysprzątać i zapobiec występowaniu „przeciągów”, które przyczyniają się do pojawienia zanieczyszczeń, widocznych po wyschnięciu powłoki ( w przypadku braku drzwi wejściowych do pomieszczenia -otwór zabezpieczyć folia malarską).

Warunki aplikacji: temp. otoczenia od 15-25ºC, wilgotność względna powietrza 40-65%, wilgotność drewna max 9% ( niska temperatura i niedostateczna wilgotność wydłuża czas schnięcia powłoki oraz zmienia jej twardość).

Pomalowaną powierzchnię można eksploatować po upływie 3 dni, całkowitą wytrzymałość mechaniczną osiąga po ok 10 dniach.

Niedostateczne wietrzenie pomieszczeń w trakcie i przez 2-3 dni po zakończeniu prac może spowodować powstanie przebarwień na ścianach świeżych powłok emulsyjnych. W związku z czym zaleca się malowanie ścian dopiero po całkowitym wysezonowaniu powłok lakierniczych.

Zaleca się stosowanie produktu w opakowaniach o pojemności wystarczającej do wykonania jednorazowo prac malarskich. (W przypadku częstego otwierania i zamykania opakowania- produkt może ulec zagęszczeniu w efekcie zachodzących reakcji sieciowania).

W przypadku zastosowania innego systemu lakierniczego producent nie ponosi odpowiedzialności za otrzymane w ten sposób powłoki. Przy zastosowaniu innego niż zalecany podkład może wystąpić problem z przyczepności powłoki.

Dane techniczne

PARAMETR

WARTOŚĆ

WYGLĄD POWŁOKI

Gładka, jednolita

LEPKOŚĆ, (kubek Forda dysza 4mm)

22-50s

GĘSTOŚĆ, g/cm³

0,97-1,02

CZAS SCHNIĘCIA w temp. 20±2ºC i wilgotności powietrza 55±5%, stopień 3

4h

POŁYSK, mierzony pod kątem 60º

Połysk: > 90º

 

OKRES GWARANCJI : 24 miesiące od daty produkcji

WYDAJNOŚĆ: 12-13m2/l

OPAKOWANIA : metalowe 1l, 5l

PRZECHOWYWANIE: Chronić przed dziećmi. Temperatura magazynowania 5250C. Chronić produkt przed dostępem wilgoci.