STONSIL BY Impregnat do kamienia

STONSIL BY Impregnat do kamienia

Zastosowanie

STONSIL BY przeznaczony jest zabezpieczania powierzchni typu: kostka brukowa, kamień dekoracyjny, cegła, beton, klinkier przed szkodliwym działaniem wody oraz czynników atmosferycznych. Nie należy zabezpieczać powierzchni gładkich, szlifowanych typu marmur, granit.

Charakterystyka

STONSIL BY może być używany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Zastosowanie środka hydrofobizującego w recepturze impregnatu powoduje „odpychanie” wody od powierzchni, na której został użyty, co w znacznym stopniu ogranicza erozje materiału przez wody opadowe. Impregnat ten zabezpiecza powierzchnie przed zabrudzeniami.

Kolory

bezbarwny

Prezentowany kolor należy traktować poglądowo i nie może on stanowić podstawy do reklamacji.

Sposób użycia

Impregnat nie wymaga dodatkowego rozcieńczenia, produkt jest gotowy do użycia. Przed zastosowaniem impregnat wymieszać dokładnie. Powierzchnie do impregnacji powinny być suche, odtłuszczone, oczyszczone z pyłu i kurzu. Impregnat nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiem, zwracając uwagę aby jego nadmiar nie gromadził się w zagłębieniach. Zaleca się stosowanie 2 warstw oraz odnawianie powierzchni co 2-3 lata (w przypadku powierzchni poziomych ze względu na zużycie się powłok podczas eksploatacji). Impregnację wykonywać w warunkach suchej, bezdeszczowej pogody w temperaturze od +50C do 300C. Po impregnacji wszelkie zanieczyszczenia typu oleje itp. usuwać jak najszybciej. Przy stosowaniu urządzeń wysokociśnieniowych, nie należy stosować maksymalnego ciśnienia oraz dyszy punktowej.

Dane techniczne

1. Lepkość kubek FORDA o średnicy 4mm w 20ºC 10-15 s

2. Czas schnięcia powłoki w temp. 20 ºC i wilgot. wzgl. pow. 65 % do 1h

WYDAJNOŚĆ : do 20 m² /l

OKRES GWARANCJI : 24 miesiące.

WSKAZÓWKI : Ze względu na zawartość w farbie składników lotnych, palnych i szkodliwych dla zdrowia w zamkniętych pomieszczeniach impregnację wykonywać przy sprawnie działającej wentylacji z dala od otwartego ognia.